Õmblemine – augustikuu

1. Kudumine

2. Heegeldamine

3. Pärlitööd

4. Paber

5. 2 erinevat tehnikat koos

6. Telgedel kudumine, põimimine, punumine

7. Tikkimine

8. õmblemine

Huh augustiga saab vist aastaprojekti hullemate teemadega (minu jaoks) ühele poole edasi on ainult lust ja lõbu. No jah viltimine on ka natuke kahtlane teema aga mõningad idee pojukesed on olemas et ehk elan ka selle üle 😀

Õmblemist ma kartsin umbes sama palju kui tikkimist. Aasta algul mõtlesin, et õmblen vennatütrele sünnipäevaks midagi ja õmblesin ka 🙂 Aga kuna sünnipäevale minek lükkus natuke edasi siis ei saa ju pilte vaatamiseks üles riputada. Seega tuli mul kiiremas korras veel midagi õmmelda.

Võtsin kunagi maximast ostetud käterätid, mis pole kasutusel olnud, sest vähe tihedam sitsiriie käterätikuks eriti ei sobi. Ilmselt ma need kanga pärast imeodava hinnaga ostnud olengi.

Ilusad sinised olid need ka 🙂

Õmblesin ühele käteätile kaunistuseks pitsi ja paar paela. Imetlesin natuke ja mõtlesin et kunagi võiks selliseid käterätte meisterdada küll… aga seekord olid mul teised plaanid.

Kahest käterätist sai üks padjapüür. Tegelikult oli mul see kuri plaan juba ammu kui tegin uuele padjale esimese püüri. Tuli meelde, et mul on selline kena sinine riie ja sellest saaks elukaaslasele ilusa padjapüüri.  Otseloomulikult ei suutnud ma seda pitsitamata jätta ja ilmselt see mehele ei kõlba, saan endale 😀

Kogu tegemine oleks olnud ülilihtne kui masin poleks jälle streikinud. Õnneks asi siiski väga hulluks ei läinud ja sain ikka õmmeldud.

Kuna rätid olid laiuselt parajad, siis tuli rätte ainult ühest otsast natuke lühendada ehk siis keerasin ääre ära ja panin paelad vahele, millega püür pärast kokku siduda. Peale seda õmblesin servad kokku ja õmblesin ääred sikskiga üle et jääks “hea üldmulje” 🙂 Päris õmblejad vist itsitaks sellise asja peale pihku või vangutaks pead, aga ma ise olen rahul.

Kui padjapüüri õmblesin, tuli mul meelde, et selle aasta esimene õmblustöö on ka täitsa näitamata. Kuna see on igapäevases kasutamises siis ei panegi seda nagu enam tähele.

Kui me uued padjad ostsime, siis juhtus nii et valisime kaks patja välja. Müüja soovitas veel kolmanda ka mis oli peaaegu tasuta… ja noh tegelikult meil voodisse mahubki järjest kolm patja. Kodus tuli välja et koos madratsiga oli veel üks padi, nii et kokku saime neli patja. Muidugi see neljas oli tegelikult selline suht nigelake. Igatahes jõudsime otsusele et sellest saab diivanipadi. Kuna algul sellel ümbriskotti polnud panin sellele ümber tavalise padjapüüri. See hakkas aga üsna kiiresti närvidele käima. Täiesti juhuslikult olin kunagi ammu ostnud mööbliriiet – koti või millegi tegemiseks. Kangas aga oli raske ja ma arvasin, et kotti sellest teha ei maksaks. Kangas sobib diivaniga väga hästi nagu oleks kokku loodud 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s